29. Finał WOŚP - Siewierz zagra on-line!

Przed nami 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem gramy dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. „Finał z głową” – takie jest hasło przewodnie zbiórki i tego będziemy się trzymać.
Ze względu na panującą epidemię koronawirusa tego roczny finał jest trudniejszy do zorganizowania. Nie powstrzymuje to jednak siewierskich wolontariuszy, aby z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa kwestować w tym dniu na siewierskich ulicach. Śmiało więc można wypatrywać ich podczas niedzielnego spaceru, aby wspomóc tegoroczną zbiórkę.
W tym roku po raz pierwszy od 15 lat zabraknie finału na Siewierskim Rynku. Obecna sytuacja epidemiologiczna, zmusiła organizatorów do przeniesienia znacznej części imprezy do świata wirtualnego. Już teraz można wesprzeć akcję licytując wystawione przedmioty na Aukcjach Allegro dla WOŚP lub dokonując wpłat do eSkarboniki.  Wystarczy wejść na link: https://eskarbonka.wosp.org.pl/nbxx1x.
Miejsko-Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystki w Siewierzu, które jak co roku mocno angażuje się w działania związane z organizacją finałowego koncertu, również w tym roku dzięki dużej pomocy ze strony ITV Siewierz i ITV Region zdecydowało się przeprowadzić finałowe spotkanie on-line na facebook’u.
31 stycznia w dniu Finału w godzinach od 18.00 do 20.00 odbędzie się on-line transmisja na żywo z „Domu Kultury”, podczas której nie zabraknie dobrej muzyki, a także naszego konkursu z atrakcyjnymi nagrodami. Na scenie wystąpi zespół POWER AGE, którego muzyka będzie towarzyszyć przez całe niedzielne spotkanie. Wzorem lat ubiegłych strażacy OSP Siewierz przeprowadzą pokaz udzielania pierwszej pomocy. Będziemy również licytować orkiestrowe gadżety, a o godzinie 20.00 rozbłyśnie symboliczne światełko do nieba.
W finałową niedzielę w MGCKSiT w Siewierzu w godzinach od 12.00 do 19.00 będzie można zakupić losy konkursowe, a ok. godziny 19.45 podczas transmisji na żywo odbędzie się losowanie atrakcyjnych nagród.
Serdecznie zapraszamy Was na ten wyjątkowy Finał WOŚP.