FILIE

Centrum Kształcenia w Żelisławicach

KONTAKT:
Centrum Kształcenia
42-470 Siewierz (Żelisławice),
Remiza OSP, ul. Piastów 32
e-mail: centrum.ksztalcenia@interia.pl

GODZINY OTWARCIA:
od poniedziałku do piątku  16.00-19.00
sobota 10.00-13.00

OFERTA:

Centrum Kształcenia w Żelisławicach oferuje możliwość skorzystania z komputera z Internetem oraz ze szkoleń e-learningowych. Ponadto, specjaliści zatrudnieni w Centrum służą pomocą techniczną i radą w zakresie obsługi programów internetowych, biurowych czy graficznych. Z chęcią udzielają też wsparcia osobom chcącym znaleźć pracę przez Internet. Komputery w Centrum sa wyposażone w liczne programy edukacyjne takie jak słowniki, encyklopedie, atlasy. Wszystkie usługi są bezpłatne.

E-LEARNING
Platforma e-learningowa dostępna jest pod adresem www.wioskainternetowa.pl. Aby z niej skorzystać, należy najpierw zarejestrować się w Centrum Kształcenia i odbyć krótkie przeszkolenie (bezplatne).
Czym jest e-learning? E-learning polega na przekazywaniu wiedzy za pośrednictwem Internetu i komputera. Nauka odbywa się w domu, w dowolnym czasie i tempie, a wszystko wykonuje się za pomocą własnego komputera z podłączeniem do sieci internetowej. Lekcje prezentowane są w formie multimedialnej: artykuły, animacje, pokazy wideo, podpowiedzi audio. Szkolenia metodą e-lerning dostarczają wiele korzyści. Jedną z najważniejszych jest indywidualizacja procesów nauczania i uczenia się poprzez dostosowanie poziomu trudności przekazywanych treści do poziomu wykształcenia i wiedzy osób szkolonych oraz dzięki temu bardziej efektywne podnoszenie ich kwalifikacji. Skuteczność uczenia się "na odległość" zależy jednak przede wszystkim od poziomu motywacji osoby szkolonej i chęci pogłębiania przez nią swojej wiedzy, jej systematyczności i samodzielności oraz odpowiednich, przynajmniej podstawowych umiejętności obsługi komputera i Internetu.

Szkolenia informatyczne:

    Arkusze kalkulacyjne
    Pakiet biurowy w biznesie
    Obsługa systemu Linux
    Tworzenie stron internetowych
    Projektowanie aplikacji internetowych
    Bezwzrokowe pisanie na klawiaturze
    Wirtualny e-handel
    Usługi w sieci Internet
    Grafika menedżerska i prezentacyjna
    Przetwarzanie i edycja tekstów
    Użytkowanie komputerów
    Kurs grafiki komputerowej

Szkolenia językowe:

    język angielski dla początkujących 
    język niemiecki poziom początkujący
    język niemiecki poziom średniozaawansowany

Centrum Kulturalno-Edukacyjne w Brudzowicach

KONTAKT:
Centrum Kulturalno-Edukacyjne
Brudzowice, ul. Szkolna 2
42-470 Siewierz
e-mail: cke_brudzowice@poczta.fm

GODZINY OTWARCIA:
od poniedziałku do piątku 14.00-19.00

OFERTA:

Centrum Kulturalno-Edukacyjne w Brudzowicach stanowi filię Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Siewierzu i jest dla mieszkańców ośrodkiem kulturalnym i edukacyjnym. Z bezpłatnej oferty Centrum mogą korzystać wszyscy mieszkańcy sołectwa Brudzowice, a także mieszkańcy całej Gminy Siewierz. Ośrodek posiada doskonale wyposażoną pracownię komputerową z dostępem do Internetu, bilard oraz salę konferencyjną. Wszystkie zainteresowane osoby mogą wziąć również udział w zajęciach podstawowej obsługi komputera oraz korzystania z Internetu. Zajęcia stanowią atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego zarówno dla młodych jak i starszych mieszkańców. Obiekt jest znakomitym miejscem spotkań organizacji społecznych tj. Koła Gospodyń Wiejskich, Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Brudzowicach oraz Orkiestry Dętej OSP w Brudzowicach. Wszystkie usługi Centrum Kulturalno-Edukacyjnego są bezpłatne.Świetlica Wiejska oraz Kafejka Internetowa w Leśniakach

KONTAKT:
Świetlica Wiejska oraz Kafejka Internetowa
Leśniaki 75 (Remiza OSP)
42-470Siewierz
e-mail: kafejka_lesniaki@interia.pl

GODZINY OTWARCIA:
poniedziałek, wtorek, środa 15.30-19.30
czwartek 15.30-16.30
piątek 15.30-18.30


OFERTA:

Świetlica Wiejska oraz Kafejka Internetowa jest zlokalizowana w budynku Remizy OSP w Leśniakach.  Pełni rolę integracyjną oraz oświatowo–kulturalną. Wyposażona jest w pięć stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu, urządzenie wielofunkcyjne (drukarka, skaner), gry planszowe, piłkarzyki oraz sprzęt sportowy do gry na boisku z możliwością wypożyczenia w godzinach otwarcia Świetlicy. W pomieszczeniu jest wydzielony „kącik dla malucha” gdzie na kolorowym dywaniku najmłodsi spędzają czas na wspólnej zabawie. Z Kafejki oraz Świetlicy może korzystać każda osoba, która jest mieszkańcem Gminy Siewierz ze szczególnym uwzględnieniem sołectwa Leśniaki. Korzystanie z zasobów Świetlicy odbywa się pod opiekom instruktora i jest całkowicie bezpłatne. Instruktor natomiast służy pomocą przy obsłudze komputerów oraz programów komputerowych, posługiwaniu się Internetem, organizuje czas dzieciom poprzez zajęcia plastyczno – techniczne, konkursy, zabawy oraz zajęcia tematyczne podczas ferii zimowych i wakacji. W Świetlicy organizowane są również warsztaty i szkolenia dla dorosłych.CK Żelisławice
Kafejka Leśniaki
Do pobrania: